Penzion Horinka Velké Losiny
Pekařská 422
78815 Velké Losiny
Tel. +420 583 248 159
E-mail: info@penzionhorinka.cz

ubytování velké losiny / jeseníky /
lyžování / lázně / výlety / cyklistika /
turistika / památky / restaurace...


    REZERVACE

Okolí a tipy na výlet

Velké Losiny jsou jedním z nejnavštěvovanějších míst jesenického podhůří. Patří k často  vyhledávaným místům pro dovolenou nebo léčebný pobyt na severní Moravě. Zdejší termální sirný pramen má velmi dobrý vliv na léčbu pohybového a dýchacího ústrojí. Venkovní termální bazén je v provozu od začátku května do konce září , krytý termální bazén v budově lázní je pak pro veřejnost k dispozici celoročně.

V létě celá řada značených turistických tras vybízí k procházkám i k náročnějším túrám po Jeseníkách. Výborné terény jsou zde i pro cykloturistiku. Navštívit můžete unikátní přečerpávací vodní elektrárnu Dlouhé stráně spojenou s exkurzí o vodním díle.Odtud se nabízí nádherný vyhled po okolí.Nebo využít v létě i zime nejnovější sportovní lyžařský areál se šestisedačkovou lanovkou
V zimě dále pro lyžaře lyžařské středisko na Červenohorském sedle nebo Přemyslově a spousta upravovaných běžkařských tratí.

Protože jsou Velké Losiny rovněž místem s bohatou historií, k návštěvě láká místní unikátní renesanční zámek nebo proslavená výrobna ručního papíru a muzeum ručního papíru.
Velké Losiny v sobě spojují to nejlepší, co nabízí velká lázeňská města, s klidným prostředím uprostřed přírody.


Nabídka pro volný čas:
_Areál Kouty nad Desnou
_Termální koupaliště v lázních Velké Losiny
_Muzeum papíru
_Zámek Velké Losiny
_elektrárna Dlouhé stráně