Okolí a tipy na výlet

Velké Losiny jsou jedním z nejnavštěvovanějších míst jesenického podhůří. Patří k často vyhledávaným místům pro dovolenou nebo léčebný pobyt na severní Moravě. Zdejší termální sirný pramen má velmi dobrý vliv na léčbu pohybového a dýchacího ústrojí. Venkovní termální bazén v unikátním termálním parku Termály Losiny je v provozu od začátku května do konce září , celoročně pak v Termály Losiny vnitřní bazény, vodní atrakce, 4 sauny, ledová komora, masáže. Další vnitřní termální bazén se nachází v lázeňském hotelu ELIŠKA.

V létě celá řada značených turistických tras vybízí k procházkám i k náročnějším túrám po Jeseníkách. Výborné terény jsou zde i pro cykloturistiku. Navštívit můžete unikátní přečerpávací vodní elektrárnu Dlouhé stráně spojenou s exkurzí o vodním díle. Odtud se nabízí nádherný vyhled po okolí.Nebo využít v létě i zime nejnovější sportovní lyžařský areál se šestisedačkovou lanovkou
V zimě dále pro lyžaře lyžařské středisko na Červenohorském sedle nebo Přemyslově a spousta upravovaných běžkařských tratí.

Protože jsou Velké Losiny rovněž místem s bohatou historií, k návštěvě láká místní unikátní renesanční zámek nebo proslavená výrobna ručního papíru a muzeum ručního papíru nebo dřevěný kostelík v obci Maršíkov a Žárová.
K dalším výletům patří i nové rozhledny Bukovka u obce Rapotín nebo Brusná u obce Bludov a ve Ski areálu Kouty Rozhledna u Tetřeví chaty, s krásnými výhledy na Jeseníky a Kralický sněžník.

Velké Losiny v sobě spojují to nejlepší, co nabízí velká lázeňská města, s klidným prostředím uprostřed přírody.

Nabídka pro volný čas:
_Areál Kouty nad Desnou
_Termální bazény v lázních Velké Losiny
_Muzeum papíru
_Zámek Velké Losiny
_Elektrárna Dlouhé stráně
_Dřevěný kostelík Maršíkov

Toggle menu